bylinky pro koně

úvod
*
o bylinkách
*
koňské obtíže a byliny
*
herbář
*
bylinné směsi
*
krmiva pro koně nova equi
*
krmné doplňky
*
veterinární kosmetika
*
e-shop
*
spolupracujeme
*
obchodní podmínky
*
kontakty*

Řepík lékařský


bylinky
Řepík lékařský
(Agrimonia eupatoria)

Obsahuje třísloviny, hořčiny, silici, flavonová barviva, fytocidní látky a v popelu kyseliny křemičitou.

VYUŽITÍ PRO KONĚ
Používá se především pro jeho svíravý účinek. Obklady doporučuji použít na bolavá místa, natažené svaly, šlachy, otoky končetin, pohmožděniny, jizvy, odřeniny, spáleniny, řezné a tržné rány, kožní defekty, zanícené rány. Vhodné i pro koně trpící artrózou a s problémy pohybového aparátu. Desinfikuje rány, podporuje hojení, působí protizánětlivě, pomáhá tlumit krvácení. Vhodné pro všechny kategorie koní. Je možné jej použít na různé záněty v hubě a trávicím ústrojí. Je vhodný i pro březí a kojící klisny.

PODÁVÁNÍ ŘEPÍKU
Pro obklad vytvoříme odvar. 2 hrsti byliny vařte v půl litru vody asi 5 - 10 minut, necháme 10 minut vyluhovat  Odvar necedíme, ale vytvoříme promícháním kašovitý základ pro obklad. Takto vytvořený odvar (teplý nebo studený) přiložíme na gáze na postižené místo a dle možností převážeme, zabandážujeme či jinak upevníme. Zbytek odvaru můžeme vtírat do kůže kolem postiženého místa. Obklady podáváme dle potřeby a zdravotního stavu.
Sceděný odvar můžeme použítpro výplach huby.

Texty na našich webových stránkách jsou původní. Neneseme odpovědnost za škody způsobené jejich kopírováním a zveřejňováním na cizích webových stránkách. © BYLINKY PRO KONĚ MgA. Nina Černíková Sídlo firmy: V Ráji 1128 Pardubice, 53002 Sklad, provozovna a možnost osobního předání zboží: Vyšehněvice 26 okres Pardubice E-mail: bylinkyprokone@gmail.com tel:775802286 IČO: 71370455 č.účtu: 2200257491/2010 Nejsme plátci DPH

levandule