bylinky pro koně

úvod
*
o bylinkách
*
koňské obtíže a byliny
*
herbář
*
bylinné směsi
*
krmiva pro koně nova equi
*
krmné doplňky
*
veterinární kosmetika
*
e-shop
*
spolupracujeme
*
obchodní podmínky
*
kontakty*

ostropestřcový krmný panenský olej


různé
ostropestřcový olej
Krmný doplněk pro koně, poníky, hospodářská i domácí zvířata.

Jedná se o 100 % panenský olej z plodu ostropestřce mariánského (Silybum marianum (L.) Gaertn.) lisovaného za studena. Tento produkt se používá jakosenzorická (zchutňující) doplňková látka při krmení zvířat.
Ve srovnání s řepkovým olejem, který nemá téměř žádné esenciální mastné kyseliny, má ostropestřcový olej kolem 60% kyseliny linolové, která patří k hlavním zástupcům těchto esenciálních mastných kyselin. Tato kyselina zároveň patří mezi nejlepší zdroje mastných kyselin pro organismus.
Další benefitem ostropestřcového je vysoký obsah přírodního vitamínu E (ve formě alfa-tokoferolu), který zvyšuje elasticitu cév v organismu.
Ostropestřcový olej je velmi bohatý na přírodní fytosteroly, které hrají zásadní roli při metabolismu tuků.
V oleji je přítomen i silymarin, což je komplex látek, které mají pozitivní vliv na funkci jater. Silymarin je však v oleji přítomen téměř ve stopovém množství, a proto na obranou funkci jater nemá až tak veliký vliv. Vlastní hepatoprotektivní funkci však ostropestřcový olej má, a to ale zejména právě díky obsaženým mastným kyselinám (obsaženým v přirozené formě a koncentraci), kdy společně s působením fytosterolů se zlepšuje metabolismus tuků a tím se ulevuje játrům, která tak nejsou zbytečně zatěžována.
V neposlední řadě obsahuje ostropestřcový olej fosfolipidy, které zvyšují fungování jaterní funkce a tím prospívají fungování celého organismu.
VÝHODY:
- Za studena lisovaný olej z Ostropestřce mariánského
- Bohatý na vitamín E a esenciální mastné kyseliny, zvláště na omega-6
- Příznivě ovlivňuje zdravotní stav kůže a srsti
- Podporuje trávení
- Podporuje fertilitu
- Zdroj přírodní energie

JEDINEČNOST PRODUKTU:100 % přírodní panenský olej z Ostropestřce mariánského, bohatý na vitamín E
DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:- 15-30 ml na 100 kg hmotnosti zvířete na den. Nalít na seno nebo granule.

Balení: 3 l plastový barel nebo 5 l plastový barel

Texty na našich webových stránkách jsou původní. Neneseme odpovědnost za škody způsobené jejich kopírováním a zveřejňováním na cizích webových stránkách. © BYLINKY PRO KONĚ MgA. Nina Černíková Sídlo firmy: V Ráji 1128 Pardubice, 53002 Sklad, provozovna a možnost osobního předání zboží: Vyšehněvice 26 okres Pardubice E-mail: bylinkyprokone@gmail.com tel:775802286 IČO: 71370455 č.účtu: 2200257491/2010 Nejsme plátci DPH

levandule